Tlenoterapia hiperbaryczna

Poznaj niezwykłe właściwości

Tlenoterapia hiperbaryczna działa na wszystkie komórki naszego organizmu i skutecznie nasyca je tlenem. Jest to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod profilaktyki zdrowia i leczenia chorób. Pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, szczególnie obszaru mózgu.

Leczenie tlenem


Zabieg w komorze hiperbarycznej odbywa się pod pełną kontrolą przeszkolonego operatora komory.

Wskazania

  • Rehabilitacja neurologiczna
  • Rehabilitacja kardiologiczna
  • Rehabilitacja onkologiczna
  • Leczenie powikłań cukrzycy
  • Leczenie nagłej głuchoty
  • Leczenie przewlekłych stanów zapalnych o różnym podłożu
  • Ortopedia
  • Leczenie reumatyzmu

Co to jest tlenoterapia
hiperbaryczna – HBOT?

Tlenoterapia hiperbaryczna –HBOT – jest metodą leczenia chorób i urazów w komorze hiperbarycznej wykorzystującą ciśnienie wyższe niż atmosferyczne. Polega na podawaniu pacjentowi tlenu w środowisku o podwyższonym ciśnieniu. Dzięki zwiększonemu ciśnieniu przyśpieszona jest migracja cząstek tlenu do komórek organizmu co zwiększa ich dotlenienie sprzyjając ich regeneracji i rozwojowi.

Kiedy oddychamy powietrzem o normalnym ciśnieniu atmosferycznym, tlen jest transportowany przez hemoglobinę do wnętrza krwinek czerwonych. Podczas zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej, pacjent oddycha powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu, co powoduje znaczne podwyższenie nasycenia hemoglobiny tlenem. Zwiększa to z kolei ilość wolnego tlenu w płynach ustrojowych co pozwala na lepsze ukrwienie tkanek.

Pod ciśnieniem tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, w płynie mózgowo-rdzeniowym w mózgu i rdzeniu kręgowym, w limfie i w innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo dostarczany do wszystkich tkanek, nawet tych o słabym ukrwieniu. W wyniku tego nawet te obszary, które dotychczas były pozbawione tlenu korzystają z jego ogromnych możliwości leczniczych.

Ciśnienie pod wpływem, którego znajduje się pacjent podczas terapii jest sumą ciśnienia atmosferycznego i panującego w komorze. Ciśnienie to jest wyrażane w atmosferach absolutnych (ATA). Obecnie stosowane ciśnienia w terapii hiperbarycznej mieszczą się w zakresie 1,3 do 3,0 ATA.

Nasza komora hiperbaryczna to 1,5 ATA – w tym zakresie ciśnienia terapia jest wystarczająco skuteczna i bezpieczna. Zwykle pojedynczy zabieg trwa od 60 – 90 min. W tym czasie pacjent przebywa w komorze wypełnionej sprężonym powietrzem oddychając za pomocą maski czystym tlenem.

Jak wynika z badań klinicznych ilość rozpuszczanego tlenu w osoczu w warunkach ciśnienia atmosferycznego wynosi w granicach 3 ml w 1 litrze krwi, natomiast już podczas oddychania 100 % tlenem ilość ta wzrasta do 20 ml na 1 litr krwi!

Tlenoterapia

więcej

Autyzm i ADHD

więcej

Medycyna Sportowa

więcej

Chirurgia ogólna i plastyczna

więcej

Rehabilitacja Neurologiczna

więcej

Rehabilitacja Kardiologiczna

więcej

Rehabilitacja Onkologiczna

więcej

Rehabilitacja Ortopedyczna

więcej

Dermatologia i medycyna estetyczna

więcej

Leczenie przewlekłych stanów zapalnych o różnym podłożu

więcej

Leczenie powikłań cukrzycy

więcej

Leczenie nagłej głuchoty

więcej

TLENOTERAPIA

Komora Hiperbaryczna

Zachęcamy do wyboru Pakietów. Najlepsze efekty daje minimum. 10 seansów.

Pobyt bardzo udany

Pobyt był bardzo udany. Hotel położony bardzo blisko morza. Można wypożyczyć rowery. W hotelu jest przyjemna strefa SPA, bardzo dobre jedzenie, miła obsługa i duży wybór zabiegów rehabilitacyjnych. ...

10 / 5

Dziękujemy za wspaniałe wakacje.

Animatorzy cudowni, zaangażowani, kreatywni. Jedzenie pyszne, sympatyczna obsługa. Blisko morza, plus za otoczenie zieleni i baseny, nie da się tu nudzić. Polecamy wszystkim rodzinom z dziećmi.

Wrócę tu za rok

W tym Hotelu obsługa jest miła, w pełni profesjonalna, dyskretna, kulturalna. Dotyczy to pracowników recepcji, ekip sprzątających oraz wszystkich pracujących w kuchni i na salach konsumpcyjnych, w strefie ...

5 / 5

To były moje najlepsze wakacje.

Hotel zapewnił nam wszystko o czym tylko mogliśmy pomarzyć 🙂 wspaniałe animacje, baseny, kort tenisowy i przecudowni Animatorzy, którzy zasługują na medal. Animacje jakie tylko były możliwe: aquaaerobic, ...

5 / 5

Powinien mieć 4.9 opinii. Basen mega.

Powinien mieć 4.9 opinii. Basen mega. Jedzenie i obsługa na najwyższym poziomie. Parking. Blisko do morza. Standard europejski. Cena adekwatna do proponowanych przez hotel atrakcji. Polecam

5 / 5